Sepet 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır...
  • Anasayfa
  • Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

İNTERNET SİTESİ KULLANIM ŞARTLARI VE GİZLİLİK HÜKÜMLERİ - Son güncelleme tarihi: 14.10.2014

İşbu Sözleşme Türkiye Cumhuriyeti kanunları çerçevesinde kurulmuş bir firma olan ve genel merkezi Akpınar  mahallesi hakan sok. no 16/B Osmangazi/Bursa adresinde bulunan firmamızın sahip olduğu ve yönettiği http://www.hobizudukkan.com adresli İnternet Sitesinin ve bu İnternet Sitesinde sunulan hizmetlerin kullanılmasına ilişkin hüküm ve şartları düzenlemektedir.

DİKKAT: Lütfen İnternet Sitemizi kullanmadan ve/veya Siteye üye olmadan önce aşağıda yazı olan kullanım şartlarını dikkatli bir şekilde okuyunuz.

Aşağıda bahsedilen şartların herhangi biri sizin için uygun değilse lütfen İnternet Sitemizi kullanmayınız. Siteyi kullanmanız ve/veya kişisel bilgilerinizin yer alacağı formu doldurmanız aşağıda yazılı şartları peşinen kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.

Şirketimiz aşağıda belirtilen genel ve özel koşulları dilediği zaman – Üyelere önceden haber vermek koşuluyla - değiştirme hakkını saklı tutmaktadır. İşbu Sözleşme, Üyelerin tek taraflı beyanları ile değiştirilemez. 

1.Kullanım ve Güvenlik Kuralları

İnternet Sitemiz üyesi olan herkese açık bir internet sitesidir. Verilen hizmetler aksi belirtilmedikçe, tüm Üyeler için ücretsizdir.
Aşağıdaki yazılı durumlarda, İnternet Sitemizin yönetimi herhangi bir Üyenin Site kullanımını engelleyebilir ve aşağıdaki girişimlere karışan kişi veya kişiler hakkında (hukuki ve/veya cezai yönde) kanuni haklarını kullanabilir:
1.a. Yanlış, düzensiz, eksik ve yanıltıcı, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeleri içeren ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olmayan bilgilerin Siteye kaydedilmesi durumunda,
1.b. İnternet Sitemizde yer alan çalışmaların ve içeriğin kısmen veya tümüyle kopyalanarak ticari veya ticari olmayan farklı amaçlarla kullanılması veya kullanılmaya çalışılması durumunda,
1.c. Üyelere verilen ya da kendi belirledikleri kullanıcı adı, şifre gibi bilgilerin, kullanım haklarının, üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılması; internet ortamında bir başkasının IP adresi, elektronik posta adresi, kullanıcı adı ve sair bilgilerinin kullanılması, diğer Üyelerin özel bilgilerine izinsiz olarak ulaşılması ve/veya bunların kullanılması durumunda,
1.d. Sitenin genel güvenliğini tehdit edecek, Sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, faaliyetlerin yapılması, yapılmaya çalışılması ve Üye bilgilerinin izinsiz alınması, silinmesi, değiştirilmesi durumunda,
1.e. Üyenin veya Siteyi kullanan herhangi birinin, Sitedeki kampanyaların, satış sisteminin veya İnternet Sitesinin herhangi bir açığından (teknik, vs.) faydalanarak, İnternet Sitesine zarar vermesi, haksız bir menfaat sağlaması, tekrarlanan uygulamalar yapması, gerçeğe uymayan fiilleri, kampanya veya satış koşullarında istenen şartları sağlamamasına rağmen, bunlardan yararlanması durumunda,
1.f. Site üzerinde Üyelere verilen hediye çekleri ve indirimlerin izinsiz satılması, takas edilmesi, paylaşılması, devredilmesi; Sitenin teknik açıklarından faydalanılarak internet üzerinde satışa sunulan hediye çeklerinin izinsiz kullanılması durumunda,
1.g.  Site ile doğrudan veya dolaylı bağlantılı bir şekilde Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına aykırı herhangi bir eylem gerçekleştirilmesi durumunda.

2. İçerik Kullanımı

2.a. İnternet Sitemizde sunulan görsel ve yazılı her türlü içerik kişisel kullanım içindir. Sitemiz içeriğinde yer alan bütün yazıların, grafiklerin, fotoğrafların, videoların, animasyonların, kodların, seslerin, ticari bilgilerin, know-how ve Şirketimiz ve/veya İnternet Sitemiz ile diğer ilgili her türlü belge ve bilginin her hakkı saklıdır. Aksi belirtilmedikçe bunlar Üyeler veya üçüncü kişiler tarafından ticari ya da kişisel amaçlarla izinsiz bir şekilde kaynak gösterilemez Aksi takdirde, lisans verenler de dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın bu şartları ihlal edenler, bu ihlallerinden dolayı Firmamızın herhangi bir şekilde zarara uğraması durumunda, tazminat miktarını, mahkeme masrafları ve avukatlık ücreti de dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere diğer her türlü yükümlülükleri karşılamakla sorumlu olacaklardır. Bu Sitede yer alan herhangi bir unsuru diğer bir mecrada veya İnternet Sitesinde yayınlamak veya Şirketimizin izni olmadan link vermek yasaktır.
2.b. Bu İnternet Sitesinin tasarımında ve veritabanı oluşturulmasında kullanılan ve her hakkıFirmamıza ait olan yazılımların izinsiz kopyalanması veya kullanılması kesinlikle yasaktır.

3. Yükümlülükler

3.a. İnternet Sitemizi kullanan Üyelerin bilgileri (ziyaret süresi, zamanı, görüntülenen sayfalar) söz konusu Üyelere daha iyi hizmet edebilmek amacı ile takip edilebilir. Elde edilen bilgiler, ender olarak, gizlilik prensiplerine ve ilgili kanun ve yönetmeliklere bağlı kalmak kaydıyla, içerik bölümümüzü zenginleştirmek ve iyileştirmek amacı ile reklam vb. konularda işbirliği içinde çalıştığımız firmalar ile paylaşılmaktadır. Amacımız, Sitenin Üyelerimizin istediği özelliklerde olmasını ve Sitenin geliştirilmesini sağlamaktır.
3.b. İnternet Sitemizin Üyeleri, kayıt işlemlerini tamamlayıp elektronik posta adreslerini onayladıktan sonra işbu sözleşmede belirtilen şartları kabul etmek ve söz konusu şartlara uygun hareket etmek koşulu Siteyi kullanmaya başlayabilirler. Siteye kullanmaya başlamak için her defasında elektronik posta adreslerini ve şifrelerini girmek zorundadırlar.
3.c. Üyeler, İnternet Sitemizde sunulan hizmetlerden yararlanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve ilgili yasal düzenlemeler, Türk Borçlar Kanunu, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve diğer ilgili mevzuat hükümleri ile Şirketimizin İnternet Sitemizde sunulan hizmetlere ilişkin olarak yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul, beyan ve taahhüt ederler. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk Üyelere aittir.
3.d. Herhangi bir Üyenin işbu Sözleşmede belirtilen yükümlülüklere veya İnternet Sitemizde bildirilen genel kurallara uymaması durumunda; söz konusu Üyenin İnternet Sitemizden yararlanması Şirketimiz tarafından geçici veya sürekli olarak engellenebilir ve/veya Üyenin Üyeliği iptal edilebilir.
3.e. Üyeler, diğer Üyelerin ve ziyaretçilerin İnternet Sitemizi kullanmalarını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veritabanlarını otomatik programlarla yükleyip zorlayamaz/kilitleyemez. Verileri yanıltıcı hile girişimlerinde bulunamaz. Aksi takdirde Üyeliklerinin sonlandırılacağı gibi bu durumdan doğabilecek her türlü hukuki, cezai sorumluluğu kabul ederler.
3.f. İnternet Sitemiz kapsamında firmamız ile yapılan mesajlaşmaların yedeğinin alınması Üyelerin kendi sorumluluğundadır ve Firmamız tarafından da tavsiye edilmektedir. Mesajların ve ilgili kayıtların yedeklerinin alınmaması nedeniyle kaybolmasından, silinmesinden ve hasar görmesinden Firmamız sorumlu tutulamaz.
3.g. Üyeler, İnternet Sitemiz dahilinde kendileri tarafından sağlanan bilgi ve içeriklerin doğru ve hukuka uygun olduğunu kabul, beyan ve taahhüt ederler. Firmamız, Üyeler tarafından iletilen veya İnternet Sitesi üzerinden kendileri tarafından yüklenen, değiştirilen veya sağlanan bilgi ve içeriklerin doğruluğunu araştırma, bu bilgi ve içeriklerin güvenli, doğru ve hukuka uygun olduğunu taahhüt ve garanti etmekle yükümlü ve sorumlu olmadığı gibi, söz konusu bilgi ve içeriklerin yanlış veya hatalı olmasından dolayı ortaya çıkacak hiçbir zarardan da sorumlu tutulamaz.
3.h. Üyelik iptal etme ve hesap silme işlemi, Üyeler tarafından İnternet Sitemiz üzerinden yapılabilir. Üyeliğini bitiren bir kişinin Üyeliği ve dolayısıyla Siteye giriş yetkisi iptal edilecektir. Üyeliğini iptal eden kişi bu işlemin geri dönüşü olmadığını kabul eder.
3.i. Firmamız, bizim ya da Üyelerin kendileri tarafından sonlandırılan Üye hesabına ait her türlü kaydı silip silmemekte serbesttir. Üyeler silinen kayıtlarla ilgili herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz. Ancak bu kayıtlar yine gizlilik prensipleri ve ilgili kanunlara uygun şekilde tutulacak ve saklanacaktır.
3.j. Üyelerinin birbirleri ya da üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kendilerinin sorumluluğundadır.Firmamız, İnternet Sitesinde sağlanan hizmetler ve yer alan ürünler ile ilgili olarak Üyeler arasında ortaya çıkan uyuşmazlıklarda, arabulucu veya hakem sıfatlarıyla görev almaz. Üyeler ve Firmamız hukuken bağımsız taraflardır. Aralarında ortaklık, temsilcilik veya işçi-işveren ilişkisi yoktur. İşbu Sözleşme’nin onaylanması ve uygulanması sonucunda Üyeler ile Firmamız arasında ortaklık, temsilcilik veya işçi-işveren ilişkisi doğmaz.
3.k. Üyelere bilgi ve kolaylık sağlamak amacı ile İnternet Sitemizde yer alan ve farklı İnternet Sitelerine yönlendirme amaçlı linkleri kullanmak ile ilgili tüm riskler bu linkleri kullanan Üye ve/veya ziyaretçilere aittir.
3.l. Firmamız, kullanım şartları, gizlilik prensipleri ve geçerli yasal düzenlemelere bağlı kalmak kaydıyla, Üyelerin Üyelikleriyle bağlı olan tüm bilgileri kendi pazarlama faaliyetleri ile ilgili olarak serbestçe kullanma hakkına sahiptir.
3.m. İnternet Sitemizin belirli yerlerinde ilgili bölüme özgü farklı kurallar ve yükümlülükler belirtilebilir. Bu bölümleri kullanan Üyeler peşinen ilgili kuralları kabul etmiş sayılır.
3.n. Üyeler, İnternet Sitesindeki hizmetlerden faydalanmaya başlandıkları andan itibaren işbu Sözleşme’nin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılacaklarını ve Sözleşme’nin kendileri hakkında hüküm ifade etmeye başlayacağını kabul, beyan ve taahhüt ederler. Üyeler işbu Sözleşme ile üstlenmiş oldukları yükümlülüklere aykırı hareketleri nedeniyle Firmamızın uğrayacağı her türlü zararı aynen tazmin edecektir. Firmamızın, Üyelerin Sözleşme’ye aykırı davranışları nedeniyle kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için Üyelere aynen rücu hakkını haizdir.
3.o. Üyeler Şirketin yazılı onayı olmadan, işbu Sözleşme kapsamındaki hak ve yükümlülüklerini, kısmen veya tamamen, herhangi bir üçüncü kişiye devredemezler.

4. Satıcı/Sağlayıcı olarak Firmamızın Hak ve Yükümlülükleri

4.a. Şirketimiz, Üyelerin işbu Sözleşme konusu hizmetlerden, teknik arızalar dışında, her zaman düzenli şekilde yararlandırılacağını, Üyelerin paylaşıma açtığı kişisel bilgileri dışındaki bilgilerin hiç bir şekilde yasal zorunluluklar hariç üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmayacağını, bu bilgilerin gizli şekilde saklayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Üyelerin İnternet Sitemizin çalışmasına engel olacak herhangi bir elektronik sabotaj, kazançlara müdahale amaçlı girişimleri içinde olduğunun ve/veya saldırıya neden olduğunun tespit edilmesi veya Resmi makamlardan, herhangi bir Üyeye yönelik suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi halinde, Firmamız ilgili Üyelerin kimlik bilgilerini araştırma ve açıklama hakkına sahiptir.
4.b. Firmamız taahhüt ettiği hizmetlerin sürekliliğini sağlamak için, makul bir süre içerisinde Üyelere özel mesajla ya da Site üzerinden duyuru yaparak, işbu Sözleşme’de tek taraflı değişiklik yapabilir. Firmamız her zaman herhangi bir gerekçe göstermeksizin, internet sistemiz üzerinden sunduğu hizmetleri tek taraflı olarak sürekli veya geçici bir şekilde durdurmak, hizmetin içeriğini değiştirmek veya iptal etmek hakkını haizdir. Üyeler işbu tasarrufu peşinen kabul ederler. Üyeler yine bu durumdan makul süre önce haberdar edilecektir. Yenilenmiş güncel kullanım şartları, İnternet Sitemizde yayınlandığı andan itibaren geçerli olacak ve İnternet Sitemizin ve/veya Firmamızın bu Site üzerinde sunduğu hizmetlerinin kullanımı o andan itibaren yenilenmiş kullanım şartlarına bağlı olacaktır.
4.c. Üyeler, işbu Sözleşme’de yer alan Üyelik ve kullanım koşullarını okuyup kabul ettikten sonra İnternet Sitemiz ile Firmamıza ait olan ve/veya Firmamızın iştiraki olan diğer İnternet Siteleri tarafından kendilerine elektronik ileti gönderilmesine peşinen onay vermiş addolunacaklardır. Bu kapsamda Üyeler, Firmamız tarafından kendilerine, kişi müdahalesi olmadan faks, elektronik posta, kısa mesaj gibi otomatik arama sistemleri vasıtasıyla ya da başkaca diğer iletişim vasıtaları ile kendilerinden başkaca herhangi bir ön izin alınmaksızın bilgilendirme, pazarlama ve/veya reklam amacıyla elektronik ileti gönderebileceğini peşinen kabul etmişlerdir.
Ancak, Üyeler dilediği zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin bu kullanım şartları kapsamındaki elektronik iletileri almaktan vazgeçme hakkına sahiptir. Bunun için, Firmamıza çağrı veya iletide yer alan iletişim bilgilerini kullanarak, bu yöndeki talebi iletmeleri yeterli olacaktır. Firmamız, vazgeçme talebinin kendisine kolay bir yolla ve ücretsiz olarak iletilmesine imkan sağlayacak olup; talebin alınmasını müteakip derhal bu talebin gereğini yerine getirecektir.

5. Yürürlük

Üyenin kayıt işlemini tamamladığı andan itibaren işbu Sözleşme’de belirtilen şartlar Üye tarafından kabul edilmiş ve işbu Sözleşme yürürlüğe girmiş sayılır. Sözleşme, Üyeliğin sona ermesi ile veya işbu Sözleşme’de sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi ile hiçbir uyarıya gerek kalmaksızın kendiliğinden hükümsüz kalacaktır.

6.Yetkili Mahkeme ve Uyuşmazlıkların Çözümü

İşbu Sözleşme’nin uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde Bursa Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.

7. Tebligat

7.a. Firmamız Üyelerinden peşinen posta adreslerini istememektedir. Ancak Üyenin Firmamıza bildirdiği e-posta adresi, bu Sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adresin isteneceği elektronik posta olarak kabul edilir.
7.b.  Taraflar, mevcut e-postalarındaki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa üç (3) gün içinde bildirmedikçe, eski e-postalara yapılacak isteklerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler.
7.c.  Yine Firmamızın Üyelere, kayıtlı eposta adreslerini kullanarak yapacağı her türlü bildirimlerin Firmamız tarafından yollanmasından bir (1) gün sonra ilgili Üyeye ulaştığı kabul edilecektir.

8. Fesih

İşbu Sözleşme, Üyenin Üyeliği devam ettiği sürece yürürlükte kalacak ve taraflar arasında hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecek olup; Üyenin Üyelik süresinin dolması veya geçici veya kalıcı olarak Üyeliğinin durdurulması hallerinde sona ermiş sayılacaktır. Firmamız, Üyenin, işbu Sözleşme’yi ve/veya İnternet Sitesi içinde yer alan kullanıma, Üyeliğe ve hizmetlere ilişkin benzeri kuralları ihlal etmesi durumunda işbu Sözleşme’yi tek taraflı olarak feshedebilecek ve ihlal de bulunan Üyeden fesih sebebiyle Şirketimizin uğradığı tüm zararları tazmin etmesini talep etme hakkı saklıdır.

9. Mücbir Sebep 

Hukuken 'mücbir sebep' sayılan tüm hallerde, Firmamız işbu Sözleşme ile belirlenen yükümlülüklerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmemek nedeniyle sorumlu tutulamaz. Bu ve bunun gibi durumlar, Firmamız için, gecikme, eksik ifa etme veya ifa etmeme veya temerrüt olarak addedilmeyecek veya bu durumlar için Firmamızdan herhangi bir nam altında tazminat talep edilemeyecektir. "Mücbir sebep" terimi, doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır.