Sepet 0
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır...

Pambekler Kimdir?

Pambekler Kimdir

Pambekler bir hobiZU markasıdır.Pamuk ve bebek kelimelerinin kısaltılmasından oluşan pamuk bebek yastıklardır. Pambekler, çocuklar için sağlıklı bir uyku arkadaşı, büyükler için de eve neşe katan dekoratif ürünlerdir.

Toz alerjisinin son derece arttığı bir dönemde tekstil mühendisi bir annenin, çocuğuna uyku arkadaşı almak isterken peluş ve sentetik malzeme dışında bulamayıp kendi yaptığı neşeli üretimin adıdır "Pambek".

Küçüklüğünde yastıklardan bebek yapan hobiZU, "neden bunu şimdi de yapmayalım ki" diye düşünüp ilk Pambek'i kızı ve yeğeni için üretmiştir.

İlk Pambeklerden sonra çevresinden gelen olumlu tepkiler neticesinde ve bütün çocukların Pambek`i olsun diye üretime geçmiştir.

Pambekler ilk önce 5 karakterle başlamış, şu anda ise 60'a yakın karakterden oluşmaktadır.

Her biri ayrı sevimlilikte olan Pambeklerin üretim aşaması çocukların sağlığı düşünülerek hazırlanmıştır.

Pambekler, %100 pamuk kumaş ve pamuğun doğasına uygun, cilde temasında herhangi bir zararlı etki içermeyen, sağlığa ve çevreye duyarlıboyar maddelerle renklendirilmektedir.

Pambeklerin kumaşlarının baskı işleminde, tekstil elyafı ile reaksiyona girerek renklendiren boyar maddeler baskı fiksasyon ve yıkama işleminden sonra kumaşta herhangi bir kimyasal kalıntı bırakmazlar.

Diğer baskı yöntemleri olan transfer, pigment vs. boya ve kimyasal kalıntı bıraktığı için Pambeklerin kumaş üretiminde kullanılmamaktadır.

Çok saygın mağazalarda , kitap evlerinde ve çok güvenilir e-ticaret sitelerinde satışı yapılan Pambeklerin her geçen gün karakter sayısı artmaktadır. Pambekler için bir hikaye kitabı hazırlatmak isteyen hobiZu`nun bu konuda araştırmaları devam etmektedir.

Büyük küçük herkesin en az bir Pambek'i olsun...